Klinika uzależnień namysłów

Czemu trzeba wysłać osobę uzależnioną do kliniki uzależnień?

Należy widzieć przede wszystkim o tym, że sposób leczenia alkoholizmu jest drastycznie połączony z zaawansowaniem choroby i podejściem uzależnionego do leczenia. Jeśli osoba taka zdaje sobie sprawę z tego, że chce pomocy i na dodatek sama wykazuje chęci, to możliwe jest leczenie w domu. Osoba taka musi być jednakże poddana stałej kontroli odpowiedniego lekarza interesującego się leczeniem uzależnień. Jeśli jednak choroba jest zaawansowana, a uzależniony nie zdaje sobie sprawy z tego, że chce leczenia, to najlepszym pomysłem będzie pobyt w klinice uzależnień. Decyzja ta jest niezwykle ciężka, dla osób bliskich, niemniej jednak w wielu przypadkach jest potrzebna, ażeby pomóc osobie uzależnionej. Sam pobyt w klinice może w znacznym stopniu pomóc w leczeniu.
  W szczególności niesłychanie znaczące jest to, że w klinice chory będzie pod notoryczną kontrolą specjalistów zajmujących się analogicznymi przypadkami, a przy tym pozostanie przymuszony do leczenia. Rzecz jasna leczenie będzie trwało tak długo, jak wymaga tego choroba. Jeśli jest bardzo zaawansowana, to będzie utrzymywało się dłużej. W pierwszych dniach pobytu w takiej klinice, wykonywana zostaje detoksykacja alkoholowa, co znaczy, że chory będzie musiał całkowicie zrezygnować z alkoholu. Następnie jeżeli organizm pozostanie już odtruty i uzupełnione zostaną wszystkie należyte składniki, to rozpocznie się wprowadzanie stosownych dawek poszczególnych leków. Są one wielokrotnie wymagane do tego, by chory funkcjonował należycie a także uchronił w pełni zdrowe myślenie. Później powoli wdrażane są przeróżne terapie.
 Takie terapie zachodzą zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W czasie indywidualnych psychoterapeuta pomaga w radzeniu sobie z rzeczywistością, emocjami, złością. Dopuszcza zrozumieć, że wyleczenie się jest osiągalne i że jest potrzebne do normalnego funkcjonowania. Pozwala osobie chorej nieco inaczej spojrzeć na świat, bardziej optymistycznie. 
 Tymczasem podczas sesji grupowych, każdy opowiada swoje doświadczenia związane z uzależnieniem, mówi o swoich niedoskonałościach o procesie leczenia. Są one szalenie znaczącym elementem leczenia, dlatego, że okazują choremu, że nie jest on jedynym, który ma tego typu trudności. Ponadto udowadnia to, że dopuszczalna jest poprawa a także będą zauważalne rezultaty leczenia. Nadzwyczaj często osoby poznane na takich sesjach zostają przyjaciółmi już do końca życia. Razem się wspierają i pomagają w leczeniu. Znajomości takie są niezwykle użyteczne, ponieważ pozwalają na uchowanie odpowiedniej siły koniecznej do dalszego leczenia oraz abstynencji. Jest to niesłychanie znaczące, by było lepiej. Klinika uzależnień jest wobec tego w stanie bardzo pomóc.


Możliwość komentowania jest wyłączona.