Psycholog krzeszowice

Studiuj kognitywistykę

Intrygujesz się ludzkimi relacjami, lubisz oceniać postępowania jednostek, grup i społeczności. Z tej powodu zastanawiałeś się nad wyborem studiów psychologicznych, coś ci niemniej jednak w nich nie odpowiada. Co takiego? Pewnie nie do samego końca jesteś humanistą, istotnie, po części go stanowisz, ale z drugiej strony interesują cię również nauki ścisłe a w dodatku odpowiednio się w nich sprawdzasz. Nie chcesz pełnych pięciu lat studiów oddać na rozważanie tekstów, wolałbyś coś bardziej konkretnego. Potrzebowałbyś równolegle zrozumieć ludzkie ciało i wszystkie procesy biologiczne, które nim przewodzą, ale intryguje cię dodatkowo matematyka, fizyka, biologia a przy tym chemia. Nieistotna nie jest ci dodatkowo informatyka i różne rzeczy techniczne, które nas otaczają. Tak faktycznie, kiedy się zastanowisz, mógłbyś sprawować wszystko po trochu – to znaczy ogólnie mówiąc nic? 
To nieprawda! Nade wszystko potrzeba ci kierunku multidyscyplinarnego, takiego, w którym integrowanie wielu dziedzin, co tak bardzo lubisz, będzie obowiązkiem, a nie chwytaniem się wszystkiego po trochu na łapu capu. Coś takiego naprawdę jest i czeka na ciebie. Żaden z ciebie psycholog, jesteś wspaniałym, nadchodzącym kognitywistą!
Zaraz… kogni-co? To zapewne najbardziej klasyczna reakcja, z jaką będziesz spotykał się, jeśli zdecydujesz się na ten kierunek. Kognitywistyka jest dziedziną o człowieku a także procesach poznawczych i zasadza się na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym jest świadomość i czy mózg ludzki połączyć można z komputerem. Z tego powodu niesłychanie ogromna część przedmiotów, które cię tam czekają zespala się z informatyką, logiką oraz programowaniem. Istotnie, nauczysz się programować na wydziale psychologii! Na każdym semestrze przybędzie ci także ćwiczyć główkowanie na logice, czego żaden inny humanista, ani tym bardziej psycholog, zapewne nie zazna. Sprawdzisz się dodatkowo jako myśliciel, ponieważ zaliczyć będziesz musiał filozofię – następna niesłychanie istotna a w dodatku intrygująca sfera, która zwykle by cię ominęła, prawda? 
Bardzo znaczącą rzeczą jest poznawanie działania ludzkiego mózgu, na którym kognitywista bardzo się skupia. Szereg przedmiotów takich, jak procesy poznawcze spowoduje, że konkretne półkule a przy tym płaty odpowiedzialne za inne funkcje przestaną być dla ciebie niewiadomą a w dodatku czarną magią.
Są także ludzie, którzy po jakimś okresie czasu oświadczają, że studia te, pomimo że niezmiernie interesujące, składają się z szeregu nowinek i nadmiernie luźnej wiedzy, która nie prowadzi do poznania niczego rzeczowego. Niemniej jednak z drugiej strony wszak o to ci chodziło? Inni sądzą, że w naszym kraju uciążliwie o pracę w czymś tak nowomodnym – niemniej jednak to sprawia również, że świat staje przed Tobą otworem…


Możliwość komentowania jest wyłączona.