Weterynarz reda

Kupujemy czworonoga

Nareszcie zdecydowaliście się na psa. Po długim okresie czasu poszukiwań stosownej rasy, wielokrotnych przemyśleniach czy to aby bez wątpienia jest coś dla was, zasięganiu rad całej rzeszy przyjaciół o tym, jak z takim zwierzęciem się żyje, wreszcie podjęliście decyzję. Jesteście gotowi robić mu jedzenie, opiekować się, pozwolić, aby weterynarz otoczył go opieką zdrowotną, wstawać rankiem i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież poniekąd chodziło o to, żeby więcej się ruszać. Ale w szczególności myślicie tylko o tych ślicznych oczach, puchowej sierści a przy tym wesołości, która przejawia się nie tylko w trzepotaniu ogonem jak opętany bądź lizaniu ci twarzy, gdy wejdziesz do mieszkania. 
Pamiętaj, jeżeli raz wpadniesz w miłość do zwierząt, w przyszłości nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już przenigdy czuł się doskonale bez zwierzaka w domu.
Jest jednak parę rzeczy, o których musisz wiedzieć nim przystąpisz do opieki nad twoją nadchodzącą miłością. Zapamiętaj, by od samego początku troszczyć się o jego zdrowie a przy tym nie bagatelizować smutnych zwiastunów. Weterynarz, którego wybierzesz, powinien być w rzeczywistości należytym profesjonalistą – inaczej swoim nieodpowiednim leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie oraz sprawić, że jego życie będzie krótsze i bardziej chorowite.
Poza tym, dużo zależy od tego, w jakich warunkach rezydujesz i na jaką rasę się decydujesz. Jeśli jest to nieduży piesek trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia choć na chwilę jakieś trzy razy dziennie – czasem więcej, rzadko mniej w zależności od wymagań. Nie daj się zwieść posępnym opiniom, że taki zwierzak jest mniej uradowany niż takie, które mogą wybiegać się w mieszkaniu z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego żądają, a psy danego gatunku również różnią się od siebie temperamentem i charakterem. Niekiedy psina woli wąchać pół godziny kępkę trawy niż biegać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym okresie czasu zaszyje się w jednym miejscu i zdecyduje toszkę poleżeć. Może jednakże zdarzyć się tak, że nawet maluch będzie miał potrzebę sprinterską – w owym czasie lepiej, ażeby ktoś u was w domku posiadał podobną, dlatego, że w przeciwnym razie pogryzione meble a przy tym buty gwarantowane i pomoże tylko i wyłącznie weterynarz!
Odpowiednim pomysłem w takim przypadku, zwłaszcza jeśli przebywacie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w różnorodne miejsca – zamiast podjeżdżać samochodem do sklepu, idź do niego pieszo ze smyczą u boku, bądź nawet przyucz czworonoga do biegania przy rowerze. Niestety w dzisiejszym społeczeństwie rzadko kiedy istnieje alternatywa zabierania futrzaka do pracy, niekiedy jednakowoż zdarzy się ekipa z otwartym sercem – wtedy pupil jest niesłychanie dużym źródłem rozkoszy dla wszystkich partnerów. 
Posiadanie psa to źródło gigantycznej radości przez lata i to bez wątpliwości wyśmienita decyzja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.